мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  1Тужба за Apple поради iCloud Empty Тужба за Apple поради iCloud on Wed 21 Dec 2011 - 22:41

  ace toki

  ace toki
  Штрумфало
  Штрумфало
  Тужба за Apple поради iCloud
  iCloud Communications се занимава со нудење на услуги за пренос на глас преку IP адреси, а во својата тужба тврдат дека Apple со нивната неодамна најавена услуга го копираат нивното име и со тоа има конфузија поврзана со услугата на компанијата. Исто така, се наведува дека услугите кои планира Apple да ги понуди се идентични или многу слични со услугите кои ги нуди iCloud Communications.

  Исто така, од iCloud Communications потсетуваат дека Apple имаат богата историја со свесното кршење на заштитените пазарни имиња, и како пример ги зема Beatles кои ги тужеа поради името Apple, Cisco Systems поради името iPhone, како и Terrytown за користењето на името Might Mouse.

  Во тужбата се бара да биде забрането користењето на името iCloud и непрецизирана парична надокнада

  https://mojforum.macedonianforum.net/

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Forum create on Forumotion | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)