мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  Се вика Ненад Димитријевиќ и е Македонец. 12-годишното момче
  стана европска кошаркарска сензација“ - вака денешното издание на
  шпанската "Marca" ја пренесува веста за нашиот Ненад Димитријевиќ,
  млад македонски кошаркарски бисер
  „Со своите 12-годинки, роден во 1998, Ненад Димитријевиќ е еден од
  големите европски кошаркарски потенцијали. Неговите видеа на интернет во
  кои малиот „се поигрува“ на различни натпревари со момчиња постари 2
  години од него, предизвикаа вистинска сензација. Специјализираните
  страници „eurohopes“ и „basketdraft“ го признаа неговиот талент“ - ова е
  парафразираната содржина на текстот кој стои во електронското издание на најголемиот шпански и еден од најголемите европски спортски весници, Marca.


  Еве го и Ненад, за оние кои не го знаеле. Момчето ја има кошарката во
  крвта, буквално („потекнува“ од Јуниор школата која ја води неговиот
  татко М-р Саша Димитријевиќ).


  Предлог за Докузовски: земи го за мечот против Британија! Со Меккејлеб ќе растураат!
  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Free forums hosting | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)