мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
    мојфорум мои правила sdfds

    sfdsfdsfsdfsdfsdf


    You are not connected. Please login or register

    View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

    Admin

    Admin
    Штрумфал
    Штрумфал
    Важно! Прочитајте го целиот текст пред да започнете со работа! За почеток спуштете ја програмата Resource Hacker Сменете го името на Start копчето Start
    Со програмата отворете го Explorer фајлот кој што се наоѓа во C:\Windows.
    Од десната страна, од таблиците изберете String Table и пронајдете го бројот 37, па од него отворете ја папката 1033. Во редот 578, “start“променете го како што сакате. Притиснете на Compile Script копчето кое се наоѓа на горниот дел од прозорецот. Потоа отидете на File па Save As. Зачувајте го под име NewExplorer.exe (името на фајлот мора да завршува со .exe).
    Сега одиме во Start па Run, пишуваме regedit и притискаме ОК. Сега одете по патеката:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\. Од десната страна на прозорецот најдете го името SHELL и со десен клик на него па Modify променете ја неговата вредност со NewExplorer.exe. После тоа рестартирајте го компјутерот.
    ВАЖНО!!! Ова може да направи голем проблем на оперативниот систем ако не го следите точно ова упатство!!!. Чепкањето по регистрите и измената на Explorer.exe фајлот не е препорачлива освен ако точно не знаете што правите!!!


    СИМНИ ТУКА
    http://www.angusj.com/resourcehacker/

    https://mojforum.macedonianforum.net

    View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

    Permissions in this forum:
    You cannot reply to topics in this forum

     
    • Free forum hosting  | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com

    (0)