мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  Dingo+


  нов член
  нов член
  Свесни сме дека во светот постојам стотици сајтови на кои може да се гледаат многу голем број на ТВ канали. Со тоа, локалните и регионални телевизии повеќе немаат граници. Слободно преку интернет стрим може да се следат многу повеќе од тоа што порано можеа. Повеќе нема само во еден град или еден регион, сега можат во целиот свет.
  Пред неколку години, ми текна да направам и јас сајт за online телевизија. На мојот сајт (МКПредавател) Вие можете да следите над 150 домашни и странски ТВ канали, и тоа: многу македонски национални, локални и регионални канали, голем број на канали од Балканот и Европа, некои од најпознатите документарни канали како: Nat Geo, Nat Geo WILD, Discovery channel, Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery, TLC, Animal Planet, но тука се и ексклузивните: Discovery Home& Health, Discovery turbo и History channel. Покрај овие, има и за најмалите, и тоа најбогата понуда досега: Disney, Disney xD, Disney Junior, Nick, Nick Jr., CN, Discovery Kids. Од филмските, ексклузивните: AXN, AXN White, AXN Black, FOX Movies, FOX, SyFy, но и традиционалните: FOX life, FOX Crime, TV1000, MGM и Universal channel. Како најголем ексклузивитет се најбараните и најпознати филмски канали: HBO, HBO HD, HBO2, HBO Plus, HBO Family, HBO Signature, Cinemax, MaxPrime. Покрај документарни и филмски, тука се и спортските. Sky Sports 1, 2, 3 и 4 се најгледаните спортски канали во Велика Британија, а јас ги нудам бидејќи они ги имаат правата за Англиската Премиер лига. Од забавни, тука се Sony, Sony Spin, Fashion TV, како и холивудскиот E! Entertainment. За музика, секако MTV, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, Vh1, Vh1 Classic, Mezzo, VIVA и некои други. Исто така имаме и канали за вести и канали само за возрасни. Нешто во што сме лидери се и HD каналите: TRT HD, HDTV1.cz, NASA HD, One HD, History HD, Discovery HD Theather, ESPN HD, MGM HD, Max HD, Nick HD и HD Media.
  Покрај овие ТВ канали, постојат и многу македонски радија, како и еден вид видеотека со видеа кои ќе Ви го олеснат животот.
  Сите ТВ канали, сите ФМ радија, и се' останато е сосема бесплатно.
  Доколку знаете некои други сајтови за гледање ТВ, пишете. Исто така очекувам забелешки, критики и пофалби околу мојата замисла за мојот сајт.

  Dingo+


  нов член
  нов член
  Ајде друштво, сакам да видам критики, коментари и пофалби за сајтов. Што мислите ?

  Dingo+


  нов член
  нов член
  Сеуште чекам коментари, критики, сугестии, пофалби .

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  Dingo+ wrote:Сеуште чекам коментари, критики, сугестии, пофалби .
  asdasdasd


  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  www.mkd-satelite.forummk.com satelitski forum makedonski


  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  Dingo+


  нов член
  нов член
  Сакате да гледате Шпанска ПРИМЕРА и (или) Англиска ПРЕМИЕР лига, тогаш линкот е: www.mkd-satelite.forummk.com

  Еве што е на програмата:
  1.Шпанска ПРИМЕРА лига: 18:00= Валензија - Целта Виго на ESPN (Сабота)
  20:00= Гетафе - Барселона на ESPN (Сабота)
  и репризно во 22:00= Севиља - Реал Мадрид на ESPN (Понеделник)

  2.Англиска ПРЕМИЕР лига: 13:45= Норвич - Вест Хем на Sky Sports 2 (Сабота)
  16:00= QPR - Челси на ESPN (Сабота)
  17:00= Рединг - Тотенхем на Sky Sports 1 и на ESPN (Недела)
  21:00= Евертон - Њукасл на Sky Sports 1 (Понеделник)

  Уживајте ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Smile

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  фала dingo+ ako sakas moze da sorabotuvame na mkd-satelite forumot vo vrska so televizija vo zivo pa poveli kontaktiraj me


  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  Sponsored content


  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)