мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  Оваа тема е наменета за слободни канали и промена на нивните фреквенции. Се надевам ке биде од помош Rolling Eyes

  Atlantic bird 12.5 степени

  нов канал кој е слободен и не е кодиран моментално Sport italija 24 и Sport italija (italija) на 12515,00MHz поларизација H симбол 17455


  Astra 3B (23.5)степени 16-12-2011
  Prima COOL: 12070.00 MHz поларизација H симбол 27500 fec 3/4


  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)