мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  Според најновите истражувања кои ги направиле група сексолози од
  Калифорнија, времетраењето на совршениот сексуален чин е помеѓу 7 и 13
  минути.

  Не значи дека интимниот однос треба да трае со часови за да
  добие епитет “идеален”. Таквото мислење, кое многумина го имаат, е
  сосема погрешно.
  ” – додаваат научниците.
  Колку време трае идеалниот сексуален чин? Vnasc001
  Кога станува збор за времетраењето на предиграта, научниците дошле до
  заклучок дека таа за мажите речиси и не е важна бидејќи тие многу лесно
  се возбудуваат. Предиграта е многу важна за женскиот свет, а просечното
  времетраење на петингот за жената да биде доволно возбудена и да ужива
  во сексуалниот чин е 20 минути.
  Колку време трае идеалниот сексуален чин? Vnasc011Колку време трае идеалниот сексуален чин? Vnasc003
  Студијата го третира и прашањето “Колку често треба да имате секс со вашиот партнер?”. Овојпат, одговорот не е врзан со бројка.

  Желбата за секс кај пар кој е на почеток на својата врска е
  честа. Со тек на време, како партнерите меѓусебно се запознаваат и
  зближуваат, таа потреба е се помала. Но, никако не смеете да дозволите
  сексуалната потреба да исчезне.
  ” – велат сексолозите.


  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)