мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  Одлуката на Меѓународниот суд на правдата во Хаг, со која се посочува
  дека Грција незаконски ја блокира Македонија да се приклучи кон
  меѓународните институции, е од историско значење, но реакцијата на
  првиот човек на Алијансата Андерс Фог Расмусен го прикажува лицемерието
  на НАТО по ова прашање.
  Ова го изјави претседателот на Обединетата македонска дијаспора(ОМД) Методија А. Коловски.
  "Избрзаните изјави на генералниот секретар го открија сериозниот правен и
  политички кредибилитет на НАТО за ова прашање, поточно дали НАТО им
  гледа низ прсти на своите земји-членки кои ги прекршуваат одлуките на
  ОН, додека војува со други земји за кои се знае дека ги кршат законите
  на ОН, а не се членки на НАТО", рече еден од основачите на ОМД и адвокат
  за човекови права, Стив Глигоров.
  "Иронично, но во повеќе наврати, воени авиони и војници на НАТО војуваа
  само за да ги помогнат резолуциите на Советот за безбедност на ОН во
  земјите каде што постоеше прекршување на резолуциите на ОН", изјави
  претседавачот на Бордот на Директори на Обединета Македонска Дијаспора
  Стојан Николов. "Меѓутоа, кога највисокиот Суд на Обединетите нации
  пресуди дека Грција го прекршила законот за посредството на ОН и Советот
  за безбедност, генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен
  молчеше во однос на владеењето на правото и за тоа дали НАТО е буквално
  над законот."


  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  dsfsdfsf


  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Make a forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)