мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  Турскиот
  печат од повеќе агли ја анализира Бајденовата посета на нивната земја, но
  најголем акцент се става на неговата порака упатена до светот - дека Турција
  треба да ја преземе лидерската позиција на Балканот. Истанбулскиот весник
  "Заман", кој излегува во милионски тираж и кој е близок до владата на
  Ердоган, на ударно место пишува дека посетата на Бајден тие ја доживуваат како
  големо признание за политиката што ја води Анкара, особено во нејзиното
  опкружување.  И
  Турција и САД се залагаат за стабилен Балкан, мислејќи тука пред се на
  горливите проблеми, како што се Косово и Босна и Херцеговина. Знаејќи дека
  Турција станува економски се помоќна, но имајќи го превид и нејзиното историско
  присуство на Балканот долго 500 години, на Вашингтон му е најважно Анкара да
  биде во предност пред Русија кога е во прашање влијанието на Балканот и
  решавањето на неговите актуелни проблеми.  Турција да биде пред Русија на Балканот! A1A4DEB19AB34E4C8DD1DD9F45170A79  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)