мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  На денешната лицитација за добивање на користење под наем на просторот на поранешната Воена болница односно сегашната "Филип Втори", победи досегашниот закупувач, кардиохирургот Жан Митрев.

  Жан Митрев победи со 75 илјади евра месечен закуп, а просторот ќе го користи наредниве 20 години. Инаку лицитирањето се одржа по пат на усно наддавање во Министерството за здравство.

  Покрај Жан Митрев на наддавањето беше и "Систина" односно Јордан Камечев, нејзнин сопственик, исто така и уште две фирми, една домашна и една странска.

  Дијагностичкиот центар е со 30.000 прегледи на годишно ниво, 8.000 ангиогравски процедури како и 250 интервентни процедури за третман на вродени срцеви мани.

  Клиниката "Филип Втори" е добитник на реномирани меѓународни собири и повеќе светски награди и признанија.

   Жан Митрев старо- новиот сопственик на "Филип Втори" Bolnic10


  _________________
  WWW.TEKNUVALOO.MACEDONIANFORUM.NET КОГА ТОГАШ КЕ МИ ТЕКНЕ Laughing Laughing Laughing
  https://mojforum.macedonianforum.net

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)