мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  Admin

  Admin
  Штрумфал
  Штрумфал
  Ова е шема на ЛЕД ВУ метар за предпојачувач,односно мери многу ниски
  напони ( неколку десетици мили волти ) и ги претвора во визуелен низ
  .Интересно е дека може да оди со линиски или точкаст начин (поединечен)
  на покажување. Значи,ако сакате да направите осетлив ВУ метар за
  претпојачувач- еве идеална шема,комплет со ПЦБ.
  ЛЕД ВУ метар за предпојачувачи Index.php?action=dlattach;topic=3398


  ЛЕД ВУ метар за предпојачувачи Index.php?action=dlattach;topic=3398

  Attachments
  plocka VU metar.pdf
  You don't have permission to download attachments.
  (28 Kb) Downloaded 3 times

  https://mojforum.macedonianforum.net

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)