мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  ace toki

  ace toki
  Штрумфало
  Штрумфало
  Atom за таблети компјутери

  Atom за таблети компјутери Atom_za_tableti_thumb

  Познат и под кодното име Oak Trail, Z760 работи на фреквенција од 1,5 GHz, а наменет е за таблет компјутерите.

  Според Интеловите најави, наскоро би требало на пазарот да видиме преку 35 иновативни таблети и хибридни дизајни, базирани на овој процесор работен во 45-нанометарски производен процес. Исклучителната предност на Oak Trail е TDP од само 3 вати по јадро, што е навистина ниско за уреди чиј дизајн не „бара“ вентилатор.

  Intel ја искористи и приликата да ја најави Cedar Trail платформата која ќе биде претставена на IDF во Пекинг.

  https://mojforum.macedonianforum.net/

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)