мојфорум мои правила sdfds
Добредојдовте!!!
Форумов е сеуште во проширување па ако сакате предложете го на вашите пријатели. Ке ви бидеме благодарни и ако се регистрирате.
  мојфорум мои правила sdfds

  sfdsfdsfsdfsdfsdf


  You are not connected. Please login or register

  View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

  1Претставен Internet Explorer 10 Empty Претставен Internet Explorer 10 on Wed 21 Dec 2011 - 23:08

  ace toki

  ace toki
  Штрумфало
  Штрумфало
  Претставен Internet Explorer 10

  Првата, рана верзија на IE10, вклучува поддршка за HTML5 и стандардите како што се CSS3 Gradients и CSS3 Flexible Box Layout. При демонстрацијата на можностите на новиот прелистувач, претставниците од Microsoft ја споредија брзината соGoogle Chrome, покажувајќи, како IE10 (нормално) е побрз во рендерирањето на страниците.

  Тестната верзија на IE10 може да ја најдете на оваа страница, а oд Micrоsoft најавија дека ќе издаваат тестни верзии на секои 8 до 12 недели. Сега за сега нема информации кога ќе биде издадена финалната верзија на Internet Explorer 10.

  https://mojforum.macedonianforum.net/

  View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

  Permissions in this forum:
  You cannot reply to topics in this forum

   
  • Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com

  (0)